2020/2021 Club Championship Results 

Men's Singles (Rosebeare Memorial Trophy)
Winner:  Richard Kempthorne
Runner Up:  Roger Johnston

Women's Singles (Sinclair Trophy)
Winner:  Paula Kempthorne
Runner Up:  Joy Spence

Men's 1-5 Year Singles (G.F. Campbell Trophy)
Yet to be played

Women's 1-5 Year Singles Championship
Winner:  Jane Field
Runner Up:  Angela Longney

Men's Pairs (Mackay Darroch Trophy) 
Winner:  Richard Kempthorne (S), Roger Johnston
Runners Up:  Rudi Baretto (S), Colin Watkins

Women's Pairs (The Executive Cup)
Winner: Sue Curran (S), Paula Kempthorne
Runners Up:  Catherine Bien(S), Jane Field

Men's Triples (Past Presidents Cup)
Winner:  Mark Posa (S), John Brown, John Staines
Runners Up: Richard Kempthorne, Roger Johnston, Dean Edge

Women's Triples (Mrs R. H Wood Memorial Trophy)
Winner:  Amy Cheung (S), Pauline Campbell, Titia Ryder
Runners Up:  Joy Spence (S), Angela Longney, Pip Wilton

Men's Fours (White Memorial Cup)
Winners: Mark Posa (S), John Brown, John Staines, Ian Dee
Runners Up: Paul Renwick (S), Allan Spence, Dean Edge, Roger Johnston

Women's Fours (Cambie Cup)
Winners: Amy Cheung (S), Titia Ryder, Pip Wilton, Jill Donovan
Runners Up: Catherine Bien (S), Jane Field, Linda Fenton, Angela Longney

Mixed Pairs (Matt Hooper Cup)
Winners:  Richard Kempthorne (S), Paula Kempthorne

First Year Junior Championship
Winner: Dean Keven
Runner Up:  Jo Crooks


2020/2021 Club Tournament Results 

Graded Fours
Winners:  Graeme Bennett (S), Murray Crawshaw, Jill Donovan, Jo Crooks
Runners Up: Roger Seaton (S), Sonia Macdonald, Garrick Macdonald, Norma Percy

President's Singles (21st Anniversary Cup)
Winner:  Richard Kempthorne
Runner Up: Paul Renwick

Plate:
Winner:  Alan Smith
Runner Up: Chris Blomfield

Watkin Handicap Singles (Watkin Cup)
Winner: Paul Renwick
Runner Up:  Graeme Lill

Veteran Handicap Pairs
Not Played

Maurice Churchill Triples

Winners: Anna Renwick, Maureen Williams, Allan K Smith
Runner Up:  Terry Lash, Don Mcgowan, Louise Doherty

Anniversary Day Pairs
Winner: Paul Renwick, Colleen Ivory
Runner Up:  Regan Doherty, Ray Andrew


Club Aggregate (Don Price Trophies)
Skip:      Winner:  Rudi Barreto, Terry Lash
Threes:  Winner:  Regan Doherty, Barry Robinson, Chris Staples
Twos:    Winner:   Nick Donovan, Garrick Macdonald, Sherwyn Williams
Leads:   Winner:   Con Cambie           Runner Up: Norma Percy         
​​​​​​​


Opening Day Trophy
Not Played

Harry Heine Memorial Trophy
Not Played

Easter Progressive Pairs
Winners: Regan Doherty, Charles Gray
Runner Up: Terry Lash, Suanne Kanzig

Anzac Day Cup (Julie Agate Cup) 
Winners: Iain Campbell, Jackie Quinn
Runner Up: Rudi Barreto, Bill Crisp

​​​​​​​Most Improved Player (Politzer Cup)
Winner: Ian Dee

Most Improved Female Player(Brian Hibbard Memorial Trophy)
Winner: Jane Field

Valued Contribution to Club (Peter Elliot Memorial Trophy)
Winner: Rudi Barreto

Place of Origin Trophy
Auckland

Eastern Classic Trophy
Glendowie

Business House Trophy (Social Bowls3Five)
Hot Property